Bulunan 1 den 1 - Toplam 1

Konu: Matrix Modüllere MR, MRV ve MR Gömülü Receivere KEY GİRMEK.

 1. #1
  UZAY Forum GeZeGeN Üyenin Avatarı
  Üyelik Tarihi
  28-Temmuz-2004
  Nerden
  İstanbul
  Yaş
  44
  Mesaj
  14,142
  Teşekkürler
  0
  18 Mesajda 19 Defa Teşekkür Aldı
  Şöhret Gücü
  100

  Varsayılan Matrix Modüllere MR, MRV ve MR Gömülü Receivere KEY GİRMEK.

  MR (MatrixReloaded) Modüllere veya MR Modül Gömülü Receiverlere Key Nasıl Girilir.

  Not: MR modüllere HEX kodlar kumandadan girilemediği için DECIMAL e çevirip girmek Gerekiyor Bilgisayarınızdaki Hesap makinenizi çalıştırıp Görünüm Menüsünden Bilimsel i işaretleyin Sol tarafta "Hex ve Dec" göreceksiniz Hex işaretleyip Hesap makinedeki A, B, C, D, E, F veya Sayı tuşları kullanarak 2 karakter girin örnek A1 yazın sonra soldaki Dec yeri işaretleyin Hex kodu Dec koda çevirmiş olursunuz ve 161 çıktığını görürsünüz Hex kodlar Rakam ve Alfabe karakterlerinden oluşur Dec ise yalnız Rakamlardan oluşur MR modülede Alfabeleri giremeyeceğimize göre ikişer ikişer hexleri Decimale çevirip MR modüle gireceğiz.

  No: Hexleri Decimale çevirirken Dec olarak 1 karakter çıkabilir veya 2 karakter çıkabilir bu durumlarda 3 karaktere tamamlamak için başlarına 0 sıfır ekliyoruz.


  MR modüle Key girmeye başlamak için Kumandanızda MENÜ tüşüna basın ve CI bölümüne gidin Bazı Receiverlerde "Ara Birim" der Bazılarında "Ara Yüz" der Sonuçta CI giriş bölüme gidin ve OK tuşuna basın Aşağıdaki MENÜ deki gibi

  Yukarıdaki Menüye OK tuşuna Basın Aşağıdaki Menüdeki gibi MR üzerine gelin.

  Yukarıdaki Menüdeki gibi MR 1,080 ama sizin Modülünü Başka versiyon olabilir MR ye gelip OK tuşuna basın Aşağıdaki menüdeki gibi görünecek. NOT: aşağıdaki menü birazcık geç gelebilir devamlı ok ye basmayın bekleyin MR menüsü bazı Receiverlerde yavaş işler.

  Yukarıdaki Menü göründümü "Setup" bölümüne gelip OK tuşuna basın Aşağıdaki Menü görünecek.

  Yukarıdaki Menüde neler var
  "Edit Cas Key" Şifreleri değiştirmek için buradan girilir.
  "Change Nagra Boxkey" Buradaki keyle hiçbir zaman oynamayın veya girmeyin.
  "Blocker" MR modüldeki Blokeri açıp kapamak için buraya girip "ON" ları "OF" yapmak için OK tuşana basın NOT: kapalı "OF" iken polsat oto yapmaz.
  "Upgrade Firmware" MR modüle yeni versiyon yüklemek için kullanılır örnek FUN karta MR yazılım yüklediğiniz ve Modüle aktaracaksınız Kartı tak ve buraya OK tuşuna basın.
  "Set default Key" Buraya OK derseniz Modül ilk haline döner yani fabrika ayarlarına geri don anlamına gelir girmiş olduğunuz tüm keyler eski haline donecek.

  MR ye key girmek için EDIT CAS KEY yerine gelip OK tuşuna basın Aşağıdaki Menü çıkacak.

  Yukarıdaki Menüde Viaccess 1-2-3 ve Seca 1-2 devamı aşağıdaki menüde görünüyor.

  Seca 3 ve İrdeto ve Nagravision Sistemler bulunuyor Buradaki 1-2-3 ler ne anlama geliyor? 1 in içine sığmayan Prov ID ler 2 ci bölüme buraya da sığmadı 3 bölüme konulmuştur.

  Şifre Gireceğiniz sistemi seçin örnek Viaccess sistemi aradığımız Prov ID Viaccess 1 OK dedik Aradığımız Prov ID burada yoksa MENÜ tuşuna basıp bir geri geliyoruz Viaccess 2 OK diyoruz aradığımız Prov ID var mı bakıyoruz yoksa yine MENÜ tuşuna basıp bir geri geliyoruz Viaccess 3 un içine bakıyoruz Bu şekilde Aradığımız Prov ID leri buluyoruz .

  Şimdi Şifre girmeye başlayalım örnek TPS paketinin şifresini girelim TPS Viaccess sistemi kullanıyor Prov ID si 007C00 dir bizde Viaccess in içinde TPS nin Prov ID si olan 007C00 i buluyoruz Aşağıdaki Menü gibi.

  Yukarıdaki Menüdeki gibi aradığımız Prov ID nin üstüne gelip OK tuşuna basıyoruz Aşağıdaki Menü gibi görünecek.

  Yukarıdaki Menüde birinci satırda derki 08 den 0B ye kadar indexler burada, ikinci satırda derki 0C den 0F ye kadar indexler burada der.

  Bizde TPS için aradığımız index 0B dır o halde üst sıradaki ne OK tuşuna basıp Aşağıdaki Menü gelecek.

  Yukarıdaki Menüde görüldüğü gibi TPS firması 08, 09, 0A ve 0B indexleri kullanır bizde bu indexleri kontrol değişen varsa üzerine gelip OK tuşuna basacağız yukarıda 0B index boş değiştirmek için 0B index in üzerine gelip OK tuşuna basıyoruz aşağıdaki Menü görünecek.

  Yukarıdaki menü de 3 kutu açıldı burası Receivere göre değişebilir kimi soru işareti "?" verir gireceğimiz iki karakterli Hex kodlar için edindiğimiz üç karakterli rakamları giriyoruz ben burada denemek için Hex 53 seçtım Dec e çevirdim 83 çıktı başına 0 sıfır ekleyerek 083 yaptım ve yukarıdaki kutulara gireceğim Hex olarak yukarıdaki Menüde en üst sırasında 00 00 00 00 00 00 00 00 sıfırlar var buraya Hex leri yazacak ben aşağıdaki üç kutuya 083 gireceğim yukarıya 53 yazacak Aşağıdaki Menü gibi.

  Yukarıdaki Menü de görüldüğü gibi ben hep denemek için 083 giriyorum Dec girin ve bekleyin kendisi yeni boş kutular ekrana gelecek bu şekilde doğru Dec leri girin (NOT: bir yerde yanlış girer seniz MENÜ ile geri gelip baştan başlamanız gerekiyor yanlış yaptığınız yeri değiştirmek mümkün değil) 8 defa decler girdiğinizde Aşağıdaki Menü görünecek.

  Yukarıdaki Menü gelince girdiğiniz şifreleri kaydetmek için OK tuşuna basın Aşağıdaki Menü görünecek.

  Yukarıdaki Menüde girdiğimiz keyleri görüyoruz eğer başka değişecek index varsa onun üzerine gelip OK denir ilgili index e ait Dec ler girilir ve Sava gelince OK tuşuna basılır Geri gelmek için MENÜ tuşuna basın başka sistemlere gidip onlarında bu şekilde keyleri değiştirin.

  Burada çok detay olabilir bu şekilde yazmamın nedeni niçin bunlar, nedir, ne anlama geliyor bunları anlatmak için yoksa kolay anlatım
  1. MR OK
  2. Setup OK
  3. Edit Cas Key OK
  4. İlgili Sisteme OK
  5. İlgili Prov ID OK
  6. İlgili index OK
  7. DEC girin.
  8. Save OK
  Son düzenleyen Adem GENÇ, 22-Ağustos-2006 saat 16:05.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. gömülü matrix reloadet modul
  MATRIX MODÜLLER forum içinde, yazan Sifonfiltresi
  Cevap: 3
  Son Mesaj: 02-Haziran-2006, 23:52
 2. 1180 Card dosyalı gömülü Matrix Modül
  OPOS forum içinde, yazan mesutokay
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 29-Nisan-2006, 20:23
 3. Cevap: 15
  Son Mesaj: 30-Eylül-2005, 12:06
 4. X dream modul ve buna benzer modüllere elle key girmek..
  X CAM & ORION forum içinde, yazan mehmet_6
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 15-Mayıs-2005, 18:26

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •