Ligin transfer haritası Futbolseverler için yaz çilesi bitti. Süper Lig'in 2005-2006 sezonu bu akşam Gençlerbirliği-Fenerbahçe maçıyla başlıyor. İşte takımların son halleri... 05.08.2005





Ankaragücü
Gidenler: Adem Dursun (Beşiktaş), Ali Akdeniz (Samsun), Cenk İşler (Erciyes), Flavio Luis da Silva (Figueirense), Özgür Yıldırım (Gaziantep)

Gelenler: Abdurrahman Dereli (A. Sebat), Ahmed Hassan (El Masry), Ali Bendebka (NA Hussein Dey), Cem Sinan Vergül (Kocaeli), Deniz Kolgu (Lankaran), İlhan Mansız (Hertha Berlin), İsmail Altunsaban (Sportfreunde Lotte), Muhammed Ali Ghariani (Esperanse Sportive de Zarzis), Niyazi Güney (Diyarbakır), Rasim Vardar (Karşıyaka), Sedat Bayrak (A. Sebat)

BB Ankaraspor
Gidenler: Asprilla, Hüseyin Kartal (Denizli), Muhammet Yoldaş (Kayseri)

Gelenler: Ahmet Yıldırım (Beşiktaş), Ersen Martin (Denizli), Murat Erdoğan (Malatya), Radoslav Batak (D. Moskova), Mehmet Ali Tunç (Kayseri), Emre Aktaş (İnegöl)

Beşiktaş
Gidenler: Ahmet Yıldırım (BB Ankara), Eser Yağmur (Bursa), Fatih Sonkaya (Porto), John Carew (Lyon), Ronaldo, Sinan Kaloğlu (V. Manisa), Şener Purcu,Yasin Sülün (Bursa)

Gelenler: Adem Dursun (Ankaragücü), Ailton (Schalke), Ali Tandoğan (Gençlerbirliği), Güven Kocabal (İstanbul), Kürşat Duymuş (Çaykur Rize), Youla (Gençlerbirliği), Volkan Ünlü (Schalke)

Çaykur Rizespor
Gidenler: Ahmet Çağıran (Diyarbakır), Victoria, Gürol Azer (V. Manisa), Kürşat Duymuş (Beşiktaş), Zafer Demiray (V. Manisa), Murat Sözkesen (Diyarbakır)

Gelenler: Abdullah Atik (Tokat), Burak Denizli (Maltepe), Ergin Yücetaş (Samsun), Evren Erdeniz (Karşıyaka), Ferdi Elmas (Waalwijk), Gökhan Kaba (Sakarya), Hakan Ünsal (Galatasaray), M'Bengue, Mehmet Bölükbaşı (İstanbul), Pape Cire Dia (Jaraaf), Serhat Akyüz (İstanbul), Yüksel Babayiğit (Muğla)

Denizlispor
Gidenler: Alp Küçükvardar (İstanbul), Ersen Martin (BB Ankara), Mehmet Türkmehmet (Bursa), Timuçin Beyazıt (Erciyes)

Gelenler: Cenk Gönen (Göztepe), Hüseyin Kartal (BB Ankara), İbrahim Taylan Uzunoğlu (Yeni Turgutlu), Radek Dooudil (Jablonec), Selim Teber (Kaiserslautern), Yusuf Şimşek (Sebat)

Diyarbakırspor
Gidenler: Abdülkerim Sylla, Burhan Saatcioğlu, Cem Beceren, Khaled Fadhel (Erciyes), Marlon de Souza Lopes, Niyazi Güney (Ankaragücü), Yunus Altun (Bursa), Zafer Uysal

Gelenler: Ahmet Çağıran (Çaykur Rize), Atilla Birlik (Gençlerbirliği), Goce Sedloski (Dinamo Zagreb), Hasan Özer (A. Sebat), İlyas Kahraman (Bursa), Murat Sözkesen (Çaykur Rize), Sammy Gtari (Gençlerbirliği), Sinan Turan (Elazığ), Tunç Kip (A. Sebat)

Erciyesspor
Gidenler: Ali Gürdal Genç, Onur İçli, Serdar Aytek Çöltekin, Alpaslan Kartal, Serkan Tanrınıan, Taner Demirbaş (Malatya)

Gelenler: Burak Akdiş (Sakarya), Burhan Coşkun (Türk Telekom), Cenk İşler (Ankaragücü), Devran Ayhan (Gaziantep), Emre Toraman (Sakarya), Gökhan Kök (Sakarya), İlkem Özkaynak (Dardanel), Julio Cesar Antonio de Zouza (Ponte Preta), Kazım Şeker (Türk Telekom), Khaled Fadhel (Diyarbakır), Mamadou Seck (Ajaccio), Riadh Bouazizi (Gaziantep), Timuçin Beyazıt (Denizli), Victor Okecghukwu Agali (Nice), Yusuf Soysal (Eskişehir)

Fenerbahçe
Gidenler: Murat Hacıoğlu (Konya), Serhat Akın (Anderlecht), Van Hooijdonk (NAC Breda), Taylan Işıldar (Kayseri)

Gelenler: Serdar Kulbilge (Bursa), Stephen Appiah (Juventus)

Galatasaray
Gidenler: Arif Erdem, Bülent Korkmaz, Conceiçao (Panathinaikos), Franck Ribery (Marsilya), Hakan Ünsal (Çaykur Rize), Sedat Debreli (Kayseri)

Gelenler: Altan Aksoy (Konya), Sasa İlic (Partizan), Yalçın Ayhan (İstanbul)

Gaziantepspor
Gidenler: Devran Ayhan (Erciyes), Riadh Bouazizi (Erciyes)

Gelenler: Abdellilah Fahmi (Racing Strasbourg), Ahmet Kolcu (Mersin İdman Yurdu), Ali Bayraktar (A. Sebat), Aytek Aşıkoğlu (Adana), Ekrem Dağ (Sturm Graz), Angin Öztonga (Kocaeli), Erdal Kılıçarslan (B. Münih amatör), Faruk Bayar (İstanbul), Ferhat Kaya (PSV Eindhoven), Giani Kirita (Samsun), Özgür Yıldırım (Ankaragücü), Serkan Atak (B. Münih amatör)

Gençlerbirliği
Gidenler: El Saka (Konya), Ali Tandoğan (Beşiktaş), Emrah Yılmaz (İstanbul), Hakan Aslantaş (Malatya), Mustafa Özkan (Malatya), Sadar Saini, Sammy Gtari (Diyarbakır), Youla (Beşiktaş), Ümit Bozkurt (Konya)

Gelenler: Bayram Toysal (A. Sebat), Christin Jardler (Helsingborgs), Ferhat Odabaşı (Gençlerbirliği ASAŞ), Fredrik Risp (Göteborg), Gökhan Gönül (Gençlerbirliği ASAŞ), Hasan Uğur (Konya), Isaac Promise (Grays International), Kemal Yıldırım (Gençlerbirliği ASAŞ), Marcio Oliveira (Gremio), Ozan Özkan (Muğla)

Kayserispor
Gidenler: Cem Karaca (Sivas), Metin Aktaş, Mithat Yavaş (V. Manisa), Müslüm Can, Pini Balili, Rastislav Michalik, Serkan Damla, Tomas Pesir.

Gelenler: Alex Yordanov (İstanbul), Dimitar Ivankov (Levski Sofya), Fatih Ceylan (Sakarya), Muhammet Yoldaş (BB Ankara), Ragıp Başdağ (Galatasaray), Sedat Debreli (Galatasaray), Taylan Işıldar (Fenerbahçe)

Konyaspor
Gidenler: Altan Aksoy (Galatasaray), Hasan Uğur (Gençlerbirliği), Camara.

Gelenler: El Saka (Gençlerbirliği), Erman Ergin (A. Sebat), Fırat Akkoyun (Aadolu Üsküdar), İskender Aydemir (Excelsior Rotterdam), Batista (Shakhtar Donetsk), Murat Hacıoğlu (Fenerbahçe), Ozan Özkan (Muğla), Said Kharazi (El Ain), Tefik Osmani (Elbasani), Ümit Bozkurt (Gençlerbirliği), Vladimir Vasilj (Dinamo Zagreb), Volkan Çekiç (Türk Telekom), Eray Er (V. Manisa)

Malatyaspor
Gidenler: Elvir Boliç (İstanbul), Ferit Karataş, Milan Osterc, İbrahim Altıntaş, Murat Erdoğan (BB Ankara), Schuman Bah, Serkan Özsoy (V. Manisa),

Gelenler: Aytaç Ak (Sakarya), Catatau (Guarani), Hakan Aslantaş (Gençlerbirliği), İbrahim Kargbo (Charleroi), Mustafa Özkan (Gençlerbirliği), Okan Yılmaz (Bursa), Ramazan Kahya (Altay), Taner Demirbaş (Erciyes)

Samsunspor
Gidenler: Ergin Yücetaş (Çaykur Rize), Giani Kirita (Gaziantep)

Gelenler: Ali Akdeniz (Ankaragücü), Dejan Radenovic (Zeleznik), Muzaffer Taşkın (Ordu), Oliver Kovacevic (Zeleznik)

Sivasspor
Gidenler: Fatih Vuran, Kadir Demirel (Eyüp), Mahmut Hoşgiz (Eyüp), Serdar Uçgan (Mardin), Ufuk Ateş (Altay), Serkan Ençetin, Yavuz Eraydın (Bursa)

Gelenler: Anderson (Mogo Mirim), Cem Karaca (Kayseri), Hakan Bayraktar (A. Sebat), İbrahim Aydemir (Unteraching), Petkovic (Trabzon), Sergio (Juventus, Brezilya), Musa Kuş (İstanbul), Smail Diss (Blida)

Trabzonspor
Gidenler: Karel D'Haene (V. Manisa), Petkovic (Sivas), Tolga Seyhan (Shakhtar Donetsk)

Gelenler: Fabiano Eller (Fluminense), Feridun Sungur (Elazığ), Mustafa Beşir (Araklı), Jefferson (Botafogo), Tomas Jun (Sparta Prag)

Vestel Manisaspor
Gidenler: Coşkun Birdal, Emre Güsar (Karşıyaka), Eray Er (Konya), Güngör Öztürk, Hüseyin Sunar Karakayış, İzzet Kaçar, Hüseyin Yoğurtçu, Mustafa Özsöğüt (Uşak), Nezir Narin, Oğuzhan Doğar, Özkan Gümüş, Sercan Bilinç Güvenışık, Soner Sakarya

Gelenler: Fabio Duarte (Barbarense), Gürol Azer (Çaykur Rize), Karel D'Haene (Trabzon), Michael Meduna (Sparta Prag), Mithat Yavaş (Kayseri), Serkan Özsoy (Malatya), Sinan Kaloğlu (Beşiktaş, kiralık), Petr Johana (Sparta Prag), Zafer Demiray (Çaykur Rize)









.