Bulunan 1 den 3 - Toplam 3

Konu: Hizlial.com beni mağdur etti.

Kayıtlı Kullanıcı hakana25 Üyenin Avatarı
    Teşekkürler
    0
    0 Mesajda 0 Defa Teşekkür Aldı
    Şöhret Gücü
    0

Varsayılan Hizlial.com beni mağdur etti.

24.10.2011 tarihinde Hızlıal.com dan.(fatura no:522553 ) 1800tl ye samsung led tv aldım.
    Kargo 26.10 da elime geçti ve samsung servisini çağırdım.Gelen servis kurulumu fiziki olarak gerçekleştirdi ve tv nin fişini takınca ekranın İÇERİDEN kırık olduğunu gördü bir tutanak yazıp ayrıldı. Ürünü geri gönderdim fakat ÇOK değerli hızlıal.com yetkilileri ürünü geri alamayacaklarını ürünün kutusunun üzerinde küçk bir delik olduğunu söyleyerek kabul etmediler. Kırık Ürün elimde patladı.Üzerine bir bardak su mu içmeliyim 1800 ün ?

Yoksa servis gelene kadar kargocuyumu bekletmelimiydim kapıda? .Sonuç olarak Arkadaşlar ben Mağdur oldum Hızlıal.com ilgilenmiyor topu kargo şirketine attılar, ürünü bana attılar paranın üstüne yattılar...
    Hakkımı helal etmiyeceğim.Büyük bir alışveriş sitesi bunu nasıl yapar anlamıyorum ..

Bana diyorlarki ürünü bilerek aldın ve kargodan teslim alırken imza attın ( bu imzanın anlamı ürünü sağlam aldığıma dairmiş) Yahu benim gözlerimde x-ry ışınımı var kutunun içini görüpte almayayım..Sonuçta servis gelip kurdu form tutup ürünün hasarlı olduğunu beyan etti..Daha ben nasıl kendimi ifade edeyim..

İnsanın 10 saniye kullanmadığı led tv için 1800tl vermesi üzüyor.

Kayıtlı Kullanıcı forvet Üyenin Avatarı
    Teşekkürler
    0
    Şöhret Gücü
    0

Varsayılan Cvp: Hizlial.com beni mağdur etti.

Ah be Hakan bey.Hakan bey diye hitab ediyorum kullanıcı adından tahmin ettiğim kadarıyla.İnternetten alış veriş yapmak sakıncalı derlerdide,bu kadar vahim boyutta olduğunu kimse dememişti.en büyük sitelerden biri olan hızlıal.com da bunu yapıyosa,vallahi hiç bir siteden alış veriş yapılmaz demek ki.
    Hakan bey;aşağıda belirttiğim tüketici hakları kanunu'nu lütfen inceleyiniz,

'''' İKİNCİ KISIM: TÜKETİCİNİN KORUNMASI VE AYDINLATILMASIAYIPLI MAL
    Madde 4 - (Değişik madde: 06/03/2003 - 4822 S.K./4. md.)
    Ambalajında, etiketinde, tanıtma ve kullanma kılavuzunda ya da reklam ve ilanlarında yer alan veya satıcı tarafından bildirilen veya standardında veya teknik düzenlemesinde tespit edilen nitelik veya niteliği etkileyen niceliğine aykırı olan ya da tahsis veya kullanım amacı bakımından değerini veya tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan veya ortadan kaldıran maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir.
    Tüketici, malın teslimi tarihinden itibaren otuz gün içerisinde ayıbı satıcıya bildirmekle yükümlüdür. Tüketici bu durumda, bedel iadesini de içeren sözleşmeden dönme, malın ayıpsız misliyle değiştirilmesi veya ayıp oranında bedel indirimi ya da ücretsiz onarım isteme haklarına sahiptir. Satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür. Tüketici bu seçimlik haklarından biri ile birlikte ayıplı malın neden olduğu ölüm ve/veya yaralanmaya yol açan ve/veya kullanımdaki diğer mallarda zarara neden olan hallerde imalatçı-üreticiden tazminat isteme hakkına da sahiptir.'''''
    Kanun maddesinden anlayacağınız gibi sizin teslim anında kargocuyla malın ambelajında ayıp tesbit etme gibi bir zorunluluğunuz yoktur.kaldı ki bu ayıp(Hasar) büyük bir delik değilde küçük bir iğne yada şiş deliği olsaydı siz nasıl bu ayıbı tesbit edecektiniz.Hızlıal.com kendilerine göre kanunlar koyup tüketiciyi buna uymaya zorlayamazlar.eğer bu ayıbları siz tesbit edecekseniz neden servizler varki.
    Bende bir tüketici olarak Hızlıal.com mu buradan kınıyor ve hiç bir şekilde ordan ürün almayacağımı samimiyetle size bildiriyorum.Ayrıca SAMSUNG gibi bir dünya devininde adını lekeleyecek böle uygulamalara ödün vermeside düşündürücüdür.Maduriyetinizi SAMSUNG Firmasınada bildirmenizi önemle irca ederim.inşallah maduriyetiniz giderilir.zira hala bu ülkede kanun olduğuna inananlardanım.kolay gelsin.

Kayıtlı Kullanıcı Touch Üyenin Avatarı
    Teşekkürler
    0
    Şöhret Gücü
    0

Varsayılan Cvp: Hizlial.com beni mağdur etti.

Geçmiş olsun , hızlıal.com'dan bir çok kez alışverişte bulunmuştum herhangi bir sıkıntım olmamıştı.Böyle birşey yaşanması gerçekten çok üzücü...bence tekrar görüşmeyi deneyin sorunu çözebilirsiniz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)