Bulunan 1 den 10 - Toplam 10

Konu: Lütfen bunu herkes okusun ve cep telefonu almak isteyen tanidiklarina iletsin

Kayıtlı Kullanıcı mkcelenk Üyenin Avatarı
    Teşekkürler
    0
    0 Mesajda 0 Defa Teşekkür Aldı
    Şöhret Gücü
    0

Varsayılan Lütfen bunu herkes okusun ve cep telefonu almak isteyen tanidiklarina iletsin

Sayın Yetkili,

Neredeyse 1 sene önce, General Mobile markasının DST-11 modeli çift hatlı telefonlarından bana bir tane hediye edildi. Ankara'da Necatibey Caddesi'nde yerleşik Telefon Borsası isimli bir işyerinden alınmış.

Daha aldıktan 2-3 gün sonra 2. hattı görmemeye başladı. Mersin’de oturuyorum, telefonun kutusunda verilen servis listesinde Adana’da servis gözüküyor, ama orası bakmadığını söyleyerek beni geri çevirdi. Neyse ki, o ara bir Ankara’ya gelme durumum oldu, buradaki servislerine götüreyim dedim, ama yine geri çevrildim. Liste resmen geçersizdi! Epey bir arandıktan sonra, tamamen tesadüfen, bu telefonlara bütün Ankara’da tek bir yerin baktığını öğrendim ve oraya götürdüm ! 2. hattı görmeme sorununu zar zor halledebildiler.

Fakat ondan sonra telefonun ciddi bir ses iletim sorunu olduğunu farkettik. Sesim karşıdan doğru dürüst alınamıyordu. Kesik kesik veya yankılı gidiyordu. Defalarca servise gitmesine karşın bunu yapamadılar. Hiçbir şekilde düzelmedi. Artık sesim karşı tarafta çoğu zaman anlaşılmıyor.

Buna ek olarak, bir yığın yeni arıza çıktı. Bataryalar 1-2 saatte bitmeye başladı. Defalarca servise gittikten sonra yalvar yakar pillerini değiştirtebildik. (O ana dek, pillere hep “normal” demişlerdi halbuki !) Bazen güç düğmesine basmama rağmen cihaz açılmıyor veya kapatılamıyordu. Ve hep kendi kendine, hem de hiç haber vermeden kapanıyordu. Bir kez aniden kendiliğinden açıldı ve çok ısınmaya başladı. Patlayacak diye korktum. Ayrıca, bellekten numaraları siliyor, Türkçe karakterleri göstermiyor, vs. vs..

Ama en fenası, kendi kendine açılabilmesi. Geçenlerde uçakta iken, sırf bu olmasın diye bataryasını çıkarmak zorunda kaldım. Yanımdakiler bana garip garip bakıyordu.

Değiştirmek için çok uğraştım. Merkezlerine telefonlar ettim. Yetkili kimseye ulaşamadım. Sürekli “yetkili servis halleder” diyorlardı, ama tabii ki, bu doğru değil. Mektup yazdım. Cevap bile vermediler. Yetkili servisine gittim. Telefonun iyi çalıştığını iddia ettiler, bana terbiyesizce laflar söylediler, sinirlerimi bozdular. Kargo parasını bana ödettikleri oldu.

Tanıdığım başka insanlar da arızalı General Mobile telefonlarını değiştirmek için uğraştılar, ama başaramadılar.

Bir ton para verilmiş olan bu telefon halen kullanılamaz bir halde. Şu ana dek tam 7 kez servise gitmesine karşın (bir keresinde neredeyse 2 ay kaldı serviste !!), dediğim gibi, düzelmek bir yana, daha beter oldu.

Bir sürü telefon satıcısı ile konuştum. Hepsi de bu General Mobile markasının çok kötü olduğunu söylediler. Hatta “dükkanımıza bu markayı sokmuyoruz” diyenler oldu. Bana Amerikan malıdır denmişti, halbuki Çin’den geldiği söyleniyor.

En son, telefonu İstanbul'daki merkezlerine istediler. Yolladım. Ama aradan haftalar geçmesine karşın, ortada hiçbir çözüm yok. Bana geri gelen telefonda herşey eski tas, eski hamam. Ve ben bu telefonu son 1 sene içerisinde 1 gün bile düzgün kullanamadım.

Azıcık ararsanız, internet General Mobile hakkında bu tür şikayetlerle kaynıyor !!

Telefon satıcılarının da bu işte sorumluluğu var: General Mobile’in ne olduğunu çok iyi bildikleri halde, bunları göklere çıkararak satmaya devam ediyorlar. Kendilerine gelen kullanıcıları da göstermelik ayarlamalarla savsaklıyorlar. Sırf iade almamak için.

Benim çevremde hemen herkes hala bu telefonların çok iyi olduğunu zannediyor. Hatta, General Mobile'in güya "üst" modellerini almak için para biriktiren insanlarla bile karşılaştım. Eminim sizler de bu tür arkadaşlarla karşılaşıyorsunuzdur. Bunda elbette TeknoSA gibi General Mobile 'i satan yerlerin vicdana sığmayan reklam kampanyalarının büyük rolü var. Ama biz de çok şey yapabiliriz: Lütfen etrafımızdaki herkesi uyaralım, olup bitenleri anlatalım. Bu sitenin adresini verelim.

Unutmayın ki, kötü bir şeyi bilip de insanları ikaz etmemek, haberdar etmemek büyük günahtır. Ve ben, yaşadığım bu “General Mobile felaketi”ni tüm arkadaşların dikkatine sunuyorum.

Saygılarımla,

Mehmet Çelenk

M O D E R A T Ö R abucan Üyenin Avatarı
    Teşekkürler
    0
    2 Mesajda 2 Defa Teşekkür Aldı
    Şöhret Gücü
    753

Varsayılan Cvp: Lütfen bunu herkes okusun ve cep telefonu almak isteyen tanidiklarina iletsin

Uyarın için teşekkürler kardeşim saolasın

Çift hatlı telefonların sorun çıkardığını duymuştum demekki doğruymuş saolasın

------------------------------------------------

Uzun zaman oldu terazim paslanacak

UZAY Forum GeZeGeN Üyenin Avatarı
    Teşekkürler
    0
    18 Mesajda 19 Defa Teşekkür Aldı
    Şöhret Gücü
    100

Varsayılan Cvp: Lütfen bunu herkes okusun ve cep telefonu almak isteyen tanidiklarina iletsin

Kardeşim geçmiş olsun diyelim başka elimizden gelen bir şey yok.

Eğer biz tüketiciler bu şıkayatleri dikkate alarak ürünleri değrlendirebilsek bu satıcılar veya ithalatçılar buna çok dikkat ederler sorun onlarda değil bizde diye düşünüyorum çünkü kim bilir bu mesajını okuyup bu modeli ilk duyan biri telefon satıcıya giderek bu telefon hakkında bilgi almak ister ve satıcı bu markayı göklere çıkarıp adamda alır yanı biz böyle tüketiciyiz.

Eğer böyle mesajları dikkate alsak ithalatçıları satışları düştüğünde müşterilerinin sorunları ile daha duyarlı olacaktır.

Bu konuda benimde bir önerim olsum bilginiz olsun.
    Garantı süresi içinde bir ürünü servise verdiğinizde ürünü teslim ettiğinize dair bir evrak alın ve bekleyin eğer 30 gün içinde ürününüz teslim edilmez ise hiç sorgusuz sualsız yenisini isteme hakkında sahipsiniz ama unutmayın size yeni ürünü vermemek için çok şey anlatabilir 30 gün içinde niçin teslim edemedikleri için bireyden girerler devletten çıkarlar hiç dikkate almayın ve sadece BEN YENİSİNİ İSTİYORUM deyin size yenisi vermek zorundadır unutmayın.

Garanti kağıdında azamı tamir süresi 30 gün yazar dikkat edin

Birde garantı süre içinde bir ürün emin değilim ama belli sayıda tamir edilir daha fazla olursada yenisini vermek zorundadırlar

Yine unutmayın elinizde evrak olması lazım

Forum Polisi xEzEriMx Üyenin Avatarı
    Teşekkürler
    2
    Şöhret Gücü
    1312

Alıntı GeZeGeN Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Kardeşim geçmiş olsun diyelim başka elimizden gelen bir şey yok.

Eğer biz tüketiciler bu şıkayatleri dikkate alarak ürünleri değrlendirebilsek bu satıcılar veya ithalatçılar buna çok dikkat ederler sorun onlarda değil bizde diye düşünüyorum çünkü kim bilir bu mesajını okuyup bu modeli ilk duyan biri telefon satıcıya giderek bu telefon hakkında bilgi almak ister ve satıcı bu markayı göklere çıkarıp adamda alır yanı biz böyle tüketiciyiz.

Eğer böyle mesajları dikkate alsak ithalatçıları satışları düştüğünde müşterilerinin sorunları ile daha duyarlı olacaktır.

Bu konuda benimde bir önerim olsum bilginiz olsun.
    Garantı süresi içinde bir ürünü servise verdiğinizde ürünü teslim ettiğinize dair bir evrak alın ve bekleyin eğer 30 gün içinde ürününüz teslim edilmez ise hiç sorgusuz sualsız yenisini isteme hakkında sahipsiniz ama unutmayın size yeni ürünü vermemek için çok şey anlatabilir 30 gün içinde niçin teslim edemedikleri için bireyden girerler devletten çıkarlar hiç dikkate almayın ve sadece BEN YENİSİNİ İSTİYORUM deyin size yenisi vermek zorundadır unutmayın.

Garanti kağıdında azamı tamir süresi 30 gün yazar dikkat edin

Birde garantı süre içinde bir ürün emin değilim ama belli sayıda tamir edilir daha fazla olursada yenisini vermek zorundadırlar

Yine unutmayın elinizde evrak olması lazım
    bir sene içinde aynı şikayetten dolayı 3 kere servise giderse bunu değiştirmek zorundalar zaten büyük firmalar size söylemeden değiştirirler.ama bunlar gibi küçük firmalar ise bizleri yıllarca oyalarlar...

SUNNY 7011 HW-16.C0.A1

HER GÜNÜNÜZ GÖNLÜNÜZCE GEÇSİN.AMA UZAYFORUMSUZ GEÇMESİN...:)
    YUMUN AĞZINIZI;AÇIN GÖZÜNÜZÜ...
    Ahmet Şerif İZGÖREN

FACEBOOK

Teşekkürler
    2
    Şöhret Gücü
    1312

nasıl değiştirmezler usta anlamadım.?

SUNNY 7011 HW-16.C0.A1

Ahmet Şerif İZGÖREN

FACEBOOK

UZAY Forum GeZeGeN Üyenin Avatarı
    Teşekkürler
    0
    18 Mesajda 19 Defa Teşekkür Aldı
    Şöhret Gücü
    100

demek istediğim sen dedinya zaten kendileri değiştirirler bende çok arıza veren ürünleri sahipleri sen direnmeden hak aramadan değiştirmezler tabi sen direnirsen değiştirmek zorunda

Teşekkürler
    2
    Şöhret Gücü
    1312

hııı şimdi oldu usta...:)

SUNNY 7011 HW-16.C0.A1

Ahmet Şerif İZGÖREN

FACEBOOK

Kayıtlı Kullanıcı antakya111 Üyenin Avatarı
    Teşekkürler
    0
    Şöhret Gücü
    0

general mobile türk telefonu ucuz o yüzden ben kullanmam açıkcası

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)