Bir ingiliz kasabasinda yasayan iki afacan kardesin hikayesi... Yasadiklari bu yerde kirik cam, kuyruguna teneke baglanmis kedi,inik araba lastigi, gibi pekcok hadisenin faili olarak bu iki afacan kardes görülmekteydi.Kasaba halki artik "illallah" demislerdi afacan kardeslerden
hakliydilar..Ailesinin bile zaptetmekte zorlandigi bu afacanları yola getirmek icin kilise fikri ortaya atildi... Bunlari ancak asabiyetiyle nam salmis rahip dizginleyebilirdi... Ailesi iki afacan kardesi kiliseye rahibin yanina götürdü
Once büyük kardes rahiple basbasa kaldi... Rahip karsisindaki cocuga sordu:
-"söyle yavrum, tanrimiz nerde?" Küçük afacan basini öne egerek sustu... Rahip sakinligini koruyarak:
-"söylesene evladim tanrimiz nerde?"
-"Evladim sana soruyorum tanrimiz nerde?" -"???" Asabi rahipin sinirleri bozulmaya baslamisti:
-"söylesene yahu tanrimiz nerde?"
-"seni asagilik afacan benim sorularima cevap ver tanrimiz neeerdeeeee!!!!!!!" Rahibin sinirden kipkirmizi oldugunu gören afacan cocuk hizla kiliseden kacti.. Kapida sirasini bekleyen kardesinin elinden tutarak evlerine dogru kosmaya basladi... iki afacan odalarina girip kapilarini kapattiginda küçük kardes agabeyine:
-"Biz kimden ve neden kaciyoruz?" diye sordu. soluk soluga kalan büyük kardes ise:
-"Bu sefer basimiz gercekten dertte...Tanri kaybolmus, bizden biliyorlar....